Działania rządowe /obostrzenia/ w najbliższej przyszłości

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał jak od strony rządowej przewiduje się w najbliższej przyszłości działania związane z epidemią..

Mamy kilka scenariuszy, którym przypisujemy różne prawdopodobieństwo. W najbardziej pesymistycznym oceniamy, że mniej więcej na przełomie września i października liczba zakażeń może osiągnąć nawet 15 tys. dziennie. Scenariusz najbardziej optymistyczny jest taki, że będziemy w tzw. trendzie bocznym – liczba zakażeń oczywiście będzie trochę rosła, ale nie przekroczy pułapu tysiąca dziennie.

Opracowywany jest model podejmowania decyzji na temat wprowadzania pewnych obostrzeń, który oparty będzie nie tylko na dziennej liczbie zakażeń, ale dodatkowo będzie uwzględniał to, jak w poszczególnych regionach wygląda wyszczepienie, reguły ujrzą światło dzienne we wrześniu

Jeśli chodzi o możliwość wprowadzenia powszechnego obowiązku szczepienia to bardzo dużo zależy od sytuacji epidemicznej. Jeżeli będziemy mieli ją pod kontrolą to wtedy ten obowiązek oczywiście jest o wiele mniej prawdopodobny i nie da się przy tym wykluczyć obowiązku szczepień dla populacji 60+ Jeżeli będziemy mieli sytuację epidemiczną pod kontrolą – co oznacza, że będziemy np. mieli liczby zakażeń idące w tysiące, ale jednocześnie nie będzie się to przekładało na obciążenie szpitali, na dużą liczbę hospitalizacji i na dużą liczbę zgonów – to wtedy ten obowiązek oczywiście jest o wiele mniej prawdopodobny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *